13 lutego 2020 r. EGZAMIN ZE SZKOLENIA PODSTAWOWEGO STRAŻAKÓW OCHOTNIKÓW W KL. III C LO

Dnia 13 lutego 2020 roku uczniowie klasy 3 c LO o profilu pożarnictwo z elementami ratownictwa medycznego, przystąpili do egzaminu ze szkolenia podstawowego strażaków ochotników, które odbywało się w dniach od 2 stycznia do 13 lutego. Egzamin składał się z trzech części: pierwsza część pisemna, następnie znajomość sprzętu pożarniczego a na końcu część praktyczna, która polegała na umiejętności opanowywania pożarów wewnętrznych. Do egzaminu przyczyniły się jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Krasnego Potockiego, Klęczan, Podegrodzia i Brzeznej, którzy przybyli w ten dzień zastępami gaśniczymi, na których nasi uczniowie mogli pracować. W tym miejscu chcielibyśmy złożyć ogromne podziękowania dla tych jednostek za pomoc oraz za poświęcony czas w tym dniu. Po całym egzaminie odbył się uroczysty apel, na którym już nowi strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych złożyli przyrzeczenie oraz odebrali zaświadczenia o odbytych kursach - tj. podstawowe szkolenie Strażaków Ochotników, szkolenie z zakresu BHP i Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - z rąk Teodora Gargasa, wiceprezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP. Uczniowie mieli możliwość zdania tych kursów dzięki Małopolskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu, Komendantowi Miejskiemu Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu i komisji egzaminacyjnej w składzie: st. kpt. Paweł Witkowski, bryg. Grzegorz Czeluśniak. Wszystkim przybyłym dziękujemy oraz gratulujemy uczniom, którzy od dnia wczorajszego zasili szeregi Ochotniczych Straży Pożarnych.

Tekst: Katarzyna Stachoń, Maciej Kuziel - III c LO
Fot: Wiktor Wójcik - I c LO