16-17 października 2017 r. Rajd Szkolny - Luboń Wielki

Rajd szkolny na Luboń Wielki

W dniach 16-17 października 2017 r. odbył się rajd szkolny na Luboń Wielki. W poniedziałek, 16 października o godz. 08:00 zebraliśmy się wszyscy na Bulwarze Narwiku, by wyruszyć autokarem do Rabki  Zdrój- miejsca wymarszu na szlak. Po dojechaniu na miejsce podzieliliśmy się na 2 grupy. Grupa I z p. Barbarą Gródek i p. Anetą Próchnicką udała się zielonym szlakiem, a gr. II z p. Jerzym Rozciechą i p. Marią Zając udała się szlakiem żółtym. Klasy pierwsze dostały wyzwanie, które miało za zadanie sprawdzić ich rozeznanie w  terenie. Opiekunowie specjalnie zboczyli ze szlaku, by następnie obserwować zachowanie uczniów. Gdy zorientowali się, że coś jest nie tak zaczęła się panika, ale bardzo szybko się zorganizowali. Dwie z uczennic przejęły stery i zaczęły dowodzić grupą. Trasa jaką objęły była ciężka, ale doprowadziła do celu. Dla klas trzecich nie lada wyzwaniem okazała się do przejścia tzw. ,,młaka” , w której jednej z uczennic utonął but. W połowie szlaku atrakcją były gołoborze wiodące przez Perć Borkowskiego. Po ok. 2,5h dotarliśmy do punktu docelowego, którym było schronisko. Po krótkim odpoczynku wybraliśmy się do miejsca katastrofy śmigłowca z 1985r. Po powrocie około godz. 19:00 odbyło się ognisko, które trwało aż do rana. Wyznaczone osoby trzymały wartę, aby utrzymać palący się płomień. Dnia następnego o godz. 7 rano wszyscy zebraliśmy się przed schroniskiem. Po przeliczeniu stanu grupy okazało się, że brakuje dwóch uczniów z klasy III a. Podzieliliśmy się na grupy i zaczęły się poszukiwania ,,zaginionej” dwójki. Po odnalezieniu zaginionych okazało się, że są poszkodowani, więc klasa III c przystąpiła do akcji ratunkowej, po której wszyscy wróciliśmy na śniadanie. Po posiłku zaczęliśmy się pakować oraz sprzątać schronisko i jego otoczenie. O godz. 12:00 wyruszyliśmy w drogę powrotną. Po dotarciu do końca trasy czekał na nas autokar, który zawiózł nas z powrotem do Nowego Sącza. Niech żałują Ci, których nie było na rajdzie.

Tekst: Kinga Mordarska - III c LO

Kinga Radomińska - III c LO