18 października 2018 r. Wizyta przedstawicieli PSP z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości

Spotkanie poświęcone 100-nej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę

18 października w Naszej Szkole zagościli Komendanci Miejscy i Powiatowi   PSP z terenu województwa małopolskiego oraz kadra kierownicza KM PSP Nowy Sącz.  Celem wizyty było uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości poprzez zapoznanie się z historią Bitwy Marcinkowickiej, która miała miejsce  w grudniu 1914 roku oraz złożenie kwiatów na grobach poległych  Legionistów.

Z naszej strony w spotkaniu uczestniczyła Pani Dyrektor Alicja Wąsowicz, z-ca dyr. Wiesław Gródek, nauczycielka historii - Pani Adriana Jakubczak oraz uczniowie klas pożarniczych. Wartę honorową na Cmentarzu Legionowym w Marcinkowicach pełnili uczniowie klas mundurowych.

Komenda Miejska PSP w Nowym Sączu: Spotkanie poświęcone 100-nej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę...