29 listopada 2014 r. Kibicujemy razem w Orlen Lidze

W sobotę "Andrzejkową " 29 listopada 2014 roku kolejny raz  młodzież gimnazjalna naszej szkoły  wybrała się do Muszyny na mecz w ramach Orlen Ligi  pomiędzy zespołami Polski Cukier Muszynianka Muszyna a Tauronem MKS Banimex Dąbrowa Górnicza. Towarzyszyła  nam młodzież z gimnazjum w Królowej Górnej pod Przewodnictwem p. Sławomira Siedlarza nauczyciela tejże szkoły. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie sportowym,  głośny doping i świetna atmosfera na hali w Muszynie oraz wygrana "mineralnych " spowodowały, że emocji nie brakowało. W  drodze do Muszyny organizator i opiekun grupy z Marcinkowic Krzysztof Pierzchała zorganizował quiz o tematyce siatkarskiej, szczególnie pytania dotyczyły klubu z Muszyny, jego historii, osiągnięć i aktualnych wyników. Największą wiedzą wykazała się Justyna Ziobrowska i Wiktor Pietrzak z klasy II gimnazjum z Marcinkowic. Osoby te otrzymały w nagrodę kalendarze z zespołem Muszynianki na rok 2015. Na parkiecie  można było oglądać nie tylko polskie  siatkarki, ale także reprezentantki innych krajów, Ozge Cemberci z Turcji Ginę Mancuso z USA grające w Tauronie, czy też Ivanę Plchotową z Czech, Denisę Radenković z Serbii i Katie Carter z USA.W spotkaniu polska myśl szkoleniowa zwyciężyła nad myślą z Argentyny (trenerem drużyny z Dąbrowy jest Juan Manuel Serramalera), gdyż Muszynianka pod dowództwem Bogdana Serwińskiego pokonała zespół gości 3:0. Podczas meczu byliśmy ulokowani na dolnej trybunie pod klubem kibica MKS-u, także mogliśmy "gardłowo" wspierać  dziewczyny z Muszyny. Po spotkaniu młodzież mogła  zrobić sobie zdjęcie z siatkarkami z Muszyny, otrzymać autograf, podpisać piłki i inne gadżety klubowe, chociaż łatwo nie było ze względu na to, że chętnych  było bardzo dużo , ale w większości to się udało. W drodze powrotnej w busie wylosowano jeszcze wśród uczestników wyjazdu dwie piłki z kolekcji gadżetów klubu, które służą do składania na nich autografów. Ponownie wielka szczęściarą okazała się w naszej grupie Justyna Ziobrowska i podczas następnego wyjazdu będzie miała okazję otrzymać,  wszystkie podpisy siatkarek, co będzie świetna pamiątką z wyjazdów na mecze. Mam nadzieje, ze taka  forma spędzania wolnego czasu przypadnie do gustu młodzieży naszej szkoły i większa rzesza kibiców z Zespołu Szkół w Marcinkowicach zasiądzie na trybunach hali w Muszynie. Zapraszam wszystkich do kibicowania, emocji nie brakuje, informacje o następnym wyjeździe na mecz będę podawał uczniom na bieżąco.

Opracował: Krzysztof Pierzchała-  organizator i pomysłodawca